linker
spain flag
linker

İspanya Vizesi


spainIspanya
 gerek tarihi güzellikleri ile, gerek kültürel yapısı ile özellikle ülkemizden bir çok öğrenci ve turist çekebilmeyi başarmaktadır. Başta başkent Madrid olmak üzere hemen her yeri sayısız güzellikleri barındıran ve arenaları ile ünlü bu ülke, mutlaka görülmesi gereken sayılı ülkeler arasındadır. 

Ispanyol insanları Türk insanları gibi sıcak kanlı olmaları ile, turistişadamı ya da öğrenci herkese kendi evinin sıcaklığını hissettirebilen ülkeler arasındadır. Ispanyolca ana dili yanında ingilizce'nin de yoğun olarak konuşulduğu ispanya, boğa güreşleri ve muhteşem dansları ile dünya çapında ün yapmıştır.

Ispanya vizesi başvurusu için gerekli evraklar ve Ispanya vizesi işlemleri için detayları aşağıda bulabilirsiniz. 

Bize her konuda, ya da vize danışma hattımız olan Ankara 0312 466 6100 İstanbul 0212 293 7200 'den 7 gün mesai saatleri dahilinde ulaşabilirsiniz.

Ispanya Vizesi Evrakları

1- En az 6 ay geçerli pasaport ve pasaportun ilk 4 ve son sayfalarının fotokopisi
2- 5 X 5 cm. ebatlarında arka fonu beyaz, iki(2) adet vesikalık resim
3- Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmuş Ispanya Vizesi başvuru formu (danışmanlarımız tarafından doldurulur.) 
4- Mezun olduğunuz son okul /üniversite diploması veya okul/üniversite ögrenci kimlik karti/belgesi ve fotokopileri 
5- Kayıt olduğunuz bir kurs var ise bunun ön kayıt belgesi
6- Bugüne kadar alınmış eğitim sertifikaları ve herhangi bir dil yeterlilik sinavına girilmişse alınan neticeyi gösteren belge.
7- Ailenizin, ya da bireysel maddi durum belgeleri
8- Eğer kendiniz veya ailenizden herhangi biri şirket sahibi ise; bu şirket ile ilgili evraklar. (Ticaret odasi sicil kaydı, son vergi levhası, imza sirküleri ve kuruluş gazetesi fotokopisi vb.) 
9- Ispanyaya, Eğitim amaçlı gidişler için; giderlerinize sponsor firma yada şahıs var ise durumunuzu açıklayan yazı, sponsora ait banka hesap cüzdanı, Ticaret odası sicil kaydı, son vergi levhası, imza sirküleri ve kuruluş gazetesi fotokopisi. (Sponsor, yakın akrabalarınıiza ait şirketler, çalıştığınız veya gelecekte çalışacağınız şirketler olabilir.) 
10- Çalışıyorsanız, işyerinizden izin mektubu ve dönüşte aynı işyerinde çalışacaksanız bununla ilgili referans mektubu, son 3 ayın maaş ve sigorta bilgileri, işe giriş bildirgesi. 
11- Erkek vize adayları için, askerlik ilişik durum belgesi 
12- Evli vize adayları için evlilik cüzdan belgesi 
13- Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu (firmamız sağlayacaktır.)
14- İspanya'da bulunan 1. dereceden akrabalarınız var sa, o ülkedeki yasal durumlarını gösteren pasaportlarının veya iş/eğitim durumlarını gösteren belgelerin fotokopisi 
15- Sabıka kaydı (Ispanyolca ya da ingilizce tercümesi olabilir)
16- Vize ücreti 30–50 Euro'dur (Vize süresine göre ücret değişir.)
17– 90 Günü aşan süreler için Ispanyolca, Ingilizce, Fransızca ya da Ispanyolca dillerinden birinde hazırlanmış olan bulaşıcı hastalığı olmadığı ve akli dengesinin yerinde olduğuna dair doktor raporu 
18- Özel Sağlık Sigortası
19- Özgeçmiş, CV (Ingilize veya Ispanyolca olarak hazırlanmış olmalı, firmamız sağlayabilmektedir)

Bütün bu vize işlemleri uğraşmak istemiyorsanız. bölümümüz için tıklayın.